O nas

Witamy na stronie producenta dzianych rekawic i zarekawków ochronnych JS GLOVES.

Firma JS GLOVES powstała w 1983 roku. Od ponad dwudziestu lat specjalizujemy się w produkcji dzianych rękawic ochronnych oraz ochron przedramienia.
Wszystkie oferowane przez nas artykuły są wytwarzane w Polsce.

Wieloletnie doświadczenie w branży dziewiarskiej, obserwowanie potrzeb i wymagań w zakresie stosowania ochron rąk, wykorzystanie najnowszych osiągnięć w dziedzinie produkcji włókien technicznych oraz nowoczesnych technologii przyczyniają się do szybkiego rozwoju firmy, która stała się jednym z największych producentów tej branży
w Europie.

Do produkcji naszych wyrobów wykorzystujemy wysokiej jakości surowce renomowanych światowych dostawców, a dzięki ugruntowanej pozycji na rynku jako wiarygodnej i doświadczonej firmy współpracujemy na podstawie podpisanych umów z wiodącymi światowymi producentami przędz technicznych :

E. I. DUPONT DE NEMOURS AND COMPANY - producent przędzy para-aramidowej Kevlar®. DuPont_Oval_Kevlar_RGB_RED_1.png    
DSM DYNEEMA B.V. - producent przędzy polietylenowej o ultra wysokiej masie cząsteczkowej Dyneema®.    Dyneema.png

Nowoczesny park maszynowy, wysoko wykwalifikowana kadra kierownicza oraz licząca ponad 150 osób załoga z wieloletnim doświadczeniem są gwarancją dobrej i stabilnej jakości wyrobów. Fakt ten potwierdzają współpracujące z nami największe firmy dystrybucyjne z terenu całej Polski jak również klienci z rynków zagranicznych.
Urazy dłoni należą do najczęstszych wypadków występujących podczas procesów produkcyjnych, a celem naszej intensywnej pracy jest minimalizowanie ich ryzyka poprzez zapewnianie coraz lepszej ochrony.

We współpracy z naszymi klientami, a także w oparciu o ich doświadczenia, staramy się również udoskonalać nasze wyroby tak, by spełniały wszelkie oczekiwania użytkowników. Produkowane przez nas rękawice ochronne spełniają wszystkie wymagania stawiane przez dyrektywę 89/686/EWG (Rozporządzenie Ministra Gospodarki - Dziennik Ustaw nr 259 poz. 2173 z dn. 21 grudnia 2005 r.) dotyczącą indywidualnych ochron osobistych oraz są zgodne z normami zharmonizowanymi. W stałej ofercie produkcyjnej posiadamy ponad 50 standardowych typów rękawic w I, II i III kategorii z których ponad 30 typów posiada certyfikaty oceny typu WE, co oznacza, że spełniają one szczególne wymagania co do właściwości ochronnych. W zakresie badań współpracujemy z akredytowaną jednostką kontrolno-certyfikującą Centralnym Instytutem Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-BIP).
 
W asortymencie naszych produktów wyodrębniamy pięć podstawowych grup:
Duży nacisk kładziemy na szybkość i terminowość dostaw naszych wyrobów do odbiorców. Naszym zadaniem jest również współpraca z użytkownikami finalnymi wyrobów, doradztwo w wyborze i stosowaniu właściwych rękawic zarówno z punktu widzenia optymalnej ochrony i komfortu noszenia, jak i redukcji kosztów.

Firma JS GLOVES, świadoma obowiązków dotyczących bezpieczeństwa stosowania chemikaliów, wynikających z rozporządzenia REACH, spełnia wymagania postawione przez nowy akt prawny UE. Pobierz aktualną deklarację zgodności z REACH tutaj.

Z myślą o ciągłym doskonaleniu produkcji i dbaniu o jakość wyrobów, a w konsekwencji o zadowolenie naszych klientów, w 2003 roku wdrożyliśmy system zarządzania jakością wg normy ISO 9001:2015 – system jest stale utrzymywany. Współpracujemy z akredytowaną jednostką kontrolno-certyfikującą TÜV Rheinland. Aktualny certyfikat do pobrania po kliknięciu tutaj.

TUV.png